Get Adobe Flash player

Bachova květová terapie

 

 "Soulad s naší duší je předpokladem našeho zdraví" Dr.Edward BachAnglický lékař dr. Edward Bach (1886-1936) po mnohaletém bádání vytvořil „Bachovu květovou terapii“, která je v současnosti označována jako terapie budoucnosti. Tvoří ji 38 výtažků z různých rostlin a květů. Cílem bachových květů, je podpořit pacienta v boji s nemocemi. Výtažky nepotlačují negativní pocity, ale změní je v pozitivní postoje a tím i nastartují přirozenou obranyschopnost organismu. Dr.Bach z 38 výtažků vybral a namíchal speciální směs 5 výtažků a nazval ji Rescue remedy - krizová směs. Tato směs obsahuje - Impatiens (Netýkavka žlázonosná), Star of Bethlehem (Snědek okoličnatý), Cherry Plum (Slíva třešňová), Rock Rose (Devaterník penízkovitý) a Clematis (Bílá lesní réva). Všechny výtažky se mohou užívat s jinými léky, nejsou návykové a nemají žádné vedlejší účinky. Proto jsou určeny pro děti i dospělé, ale taky pro zvířata a rostliny.

Originál Bachovy květové esence vyrábí anglická homeopatická firma Nelsons.


Bachovy květy mají pozitivní vliv při:

akutních nouzových situacích
předcházení duševním zátěžím
- hluboce uložených emocí
- zvláštních povahových vlastnostech
- osobním růstu

 

Použití bachovek, pomůžou v oblastech:
- zaměstnání
- vztahy k jiným
- rodinný život
- vztah rodiče a děti
- partnerské vztahy
- stáří a s ním související problémy

 

 

Použití na psychické problémy - agresivita, apatie, arogance, bezmocnost, beznaděj, ctižádost, deprese, drogy, emoce, energie, hněv, hysterie, hyperaktivita, konflikt, komplex, koncentrace, kontakt s lidmi, krize středního věku, lhaní, melancholie, nenávist, nervozita, neschopnost jednat, neúspěch, nuda, obavy, odpor, osamění, pesimismus, podrážděnost, puberta, rezignace, roztržitost, rozvod, strach, strach ze zkoušek, únava, vyčerpání, zármutek, zármutek z lásky, zklamání, závislost, žárlivost, atd.


Použití na fyzické problémy - akné, alergie, asthma bronchiale, bolest hlavy, bulimii, bledost, cestovní horečku, ekzém, epilepsii, hormony, horečku, housera, cholesterol, při chemoterapii, infarkt, poruchy imunity, infekce, ischias, játra, kašel, klouby, klimakterium, krevní oběh, krk, křeče, ledviny i  ledvinové kameny, menstruace, meningitida, migréna, různé nemoci, nespavost, noční pomočování, okusování nehtů, operace, osteoporóza, paměť, plíce, pokožku, porod, poruchy stravování, rakovinu, slinivku břišní, srdce, uši, tlusté střevo, trávení, vředy, zápaly a záněty, žaludek, žlučník, atd.